{dialog}
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
  
شرکت کنتور سازی ایران(سهامی عام)، با تجربه ای مبتنی بر قدمتی 40 ساله و با کارنامه ای درخشان در صنعت برق با ورود به بازار بورس اوراق بهادار از سال 1381 پذیرای حضور فعالان بازار سرمایه در جمع سهامداران خود شد. شرکت کنتورسازی ایران طی 4 دهه فراز و نشیب های زیادی را تجربه نموده و همانگونه که مستحضرید این شرکت تا سال 84 به تنهایی نیاز کشور را به کنتور برق تأمین می نمود؛ اما به منظور تأمین نیاز فزاینده کشور به کنتور و ضرورت بکار گیری کنتورهای الکترونیک، تولیدکنندگان دیگری نیز پا در این عرصه گذاشتند.
 

این امر یعنی پدید آمدن رقبا، گرچه به محدود شدن بازار کنتورسازی ایران انجامید، اما بر پویایی و تحرک شرکت افزود به نحوی که شرکت کنتورسازی ایران در سال 85 در شراکت با بزرگترین کنتورساز جهان، به فناوری تولید کنتورهای الکترونیک دست یافت. در پی فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی، شرکت کنتورسازی ایران به بخش خصوصی واگذار گردید و از آن زمان، شرکت سرمایه گذاری و تجارتی معین رنان به عنوان سهامدار عمده کنتورسازی شناخته می شود.
 

پس از واگذاری شرکت کنتورسازی ایران ، مدیریت شرکت هم خود را بر توسعه شرکت استوار کرد وابتدا به افزایش تولید با اتکا به ظرفیت موجود پرداخت شد و در ادامه در اسفند سال 1387 با افتتاح دو خط تولید جدید ظرفیت تولید شرکت با رشد 10 برابری به 5 میلیون کنتور تک فاز و 500 هزار کنتو رسه فاز در سال افزایش یافت. تحولات شرکت کنتورسازی ایران مورد توجه مدیران ارشد واقع شده و از این روی این شرکت در سال 88 به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور در روز صنعت و نیز واحد نمونه خصوصی سازی در همایش اصل 44 توسط رییس محترم جمهور و معاون اول محترم قوه قضائیه مورد تقدیر قرار گرفت.
 

در عین حال تلاش چشمگیر برای ارتقای نام کنتورسازی ایران ، نتایج مطلوبی به همراه داشته است و کنفرانس ملی برند، به عنوان نشان تجاری برتر در صنعت برق معرفی شد. این روند بی شک متوقف نخواهد شد و توسعه شرکت دنبال خواهد گردید.ادامه این مسیر افق روشنی را ترسیم می نماید. در طی این مسیر از تمام سهامدارن محترم نیز تقاضا داریم تا دست یاری بفشارند.

 
توفیق از اوست.

سید علی عاملی

مدیر عامل و عضو هیات مدیره